6 важливих речей, які потрібно знати перед тим, як бігати з собакою

Сонце світить, на небі ні хмаринки, і ви бігаєте, як ніколи раніше — от тільки ваш партнер по пробіжці не припиняє гавкати. Не потрібно злитися на гавкіт; щоб знайти ідеального друга для фітнесу, не заглядайте далі кінця повідця.

“Любов, яку собака відчуває до вас, завжди змусить його бути щасливим бути поруч з вами”, – каже Надя Руїс, яка щотижня бігає з 8-річним лабрадором Максом та 6-річним боксером Бруно, долаючи від 8 до 12 миль. “Собакам байдуже, який зараз час доби, як довго і де ви бігаєте; вони просто щасливі бігати з вами”.

За даними Американської асоціації виробників домашніх тварин (APPA), майже 55 відсотків американських домогосподарств мають собак, і їх можна навчити бути чудовими компаньйонами для бігу. Потіння під час бігу вашого домашнього улюбленця має безліч переваг для обох сторін, включаючи зниження ризику серцевих захворювань і збільшення тривалості життя. ” Так само як і їхні господарі, — каже Кері Сетцлер, доктор ветеринарної медицини та тренер з бігу Fast Finish Coaching з Чикаго, — пухи схильні до набору ваги – 52 відсотки собак у США мають надлишкову вагу або ожиріння — та артриту, а кожна п’ята собака у віці старше 5 років страждає на проблеми з рухливістю”.

Але перш ніж реєструватися на півмарафон Canine Classic Half Marathon у Монтані цього місяця або на канікрос — британський феномен, що охопив США, де ви біжите з собакою по бездоріжжю, — зробіть ці життєво важливі кроки, необхідні для того, щоб перетворити вашого флабрадора на фітбрадора.

На вашому гавкоті

Перш ніж розпочинати будь-яку кардіоінтенсивну програму для вашого улюбленця, отримайте від ветеринара довідку про стан здоров’я. Необхідно провести оцінку фізичного стану та дієти, особливо зважаючи на те, що надмірне харчування собак зростає, а це може сприяти розвитку захворювань кісткової системи.

Як і для будь-якого новачка, що починає бігати, поступово збільшувати кілометраж — це ключ до уникнення травм. Почніть з легких 10-15-хвилинних пробіжок, збільшуючи час не більше ніж на 10 відсотків щотижня. Якщо ваш собака має надмірну вагу, дотримуйтесь довших прогулянок. “Починайте їх повільно, — радить Руїс. “Люди можуть сказати вам, коли щось болить або коли ви йдете занадто швидко або занадто часто. Собаки цього не можуть і зроблять все можливе, щоб догодити вам і залишитися з вами. Вчіться читати мову їхнього тіла та сигнали, поступово збільшуючи темп та/або відстань”.

Не менш важливим є вибір часу для бігу. Маючи інші механізми охолодження, ніж у людей, собаки страждають від теплового удару у квітні та травні більше, ніж в інші місяці року. Це пов’язано з тим, що температура до 70 градусів (яка не здається спекотною людиною) може призвести до підвищення температури тіла, надмірного дихання та слинотечі у вашого улюбленця. Негайно зверніться до ветеринара, якщо ви помітили будь-який з цих симптомів теплового удару.

Наприкінці весни та влітку плануйте прогулянки рано вранці або пізно ввечері. Існують деякі винятки: Такі породи, як родезійський риджбек і фокстер’єр, можуть успішно бігати в теплу погоду. Дочекайтеся прохолодної погоди, щоб досягти рівня FB (Fur-sonal Best).

Ваш цуцик не спить?

Породні особливості відіграють важливу роль, оскільки не всі собаки народжуються для бігу. Брахіцефали, короткошерсті, плоскі породи, такі як мопси, бульдоги та шарпеї, можуть мати проблеми з диханням, в той час, як довгошерсті породи можуть відчувати значні труднощі з диханням в теплу погоду (і навпаки, короткошерсті собаки не в захваті від зими). Лабрадори, біглі та англійські сетери добре підходять для дистанцій до 10 км, але якщо ви хочете проводити більше часу зі своїм улюбленцем, хаскі, гольдендудли, веймаранери та візли можуть долати відстані понад 10 миль. Собаки середнього розміру, як правило, є чудовими бігунами, але німецькі короткошерсті пойнтери та віппети подолають милю за 7 хвилин; катахули та далматинці віддають перевагу повільнішому темпу для довгих дистанцій.

Незалежно від породи, не варто починати бігати з собакою до досягнення нею 1 року (або, для великих собак, 2 років), оскільки їхні суглоби все ще розвиваються, а отже, схильні до травм. З іншого боку, ваш улюбленець може залишатися активним протягом тривалого часу, і старший вік не повинен бути стримуючим фактором. Майте на увазі, що високоенергійні собаки не завжди легко піддаються дресируванню, що може створити проблеми під час спільних прогулянок. Джек-рассел ніколи не втомиться, але інстинктивно є мисливцем, тому його буде важко контролювати, навіть на повідку.

Час виконання

Повідець фіксованої довжини близько двох футів забезпечує чудовий контроль, і чим яскравіший (тобто помітніший), тим краще. Механічний поясний повідець найкраще підходить для дресированих собак, які знають, що не повинні відволікатися, таких як золотисті ретривери, лабрадори та бордер-колі, але суть в тому, що… краще не бігати з собакою без повідка.

Хороший контроль і загальна слухняність роблять важливим поведінку без повідка. “Сидіти”, “стояти” і “піднятися” – це ключові команди, які потрібно вивчити, перш ніж зробити собаку своїм біговим партнером”, – радить Сетцлер. “Ви хочете бути впевненими в безпеці повідка, тому тренуйтеся, тримаючи собаку поруч із собою на повідку, з одного боку. Врешті-решт, сигналізуйте про поворот наліво та направо, щоб собака заздалегідь знав, в якому напрямку ви йдете”.

Фідо-паливо

Ніхто не любить бігати на повний шлунок. Дайте собаці щонайменше дві години, щоб перетравити їжу, перш ніж виходити на вулицю. Візьміть з собою на пробіжку пляшечку з водою і вивчіть, скільки рідини потрібно вашому собаці. Не перенапувайте його потім. Великі собаки особливо роздуваються, якщо починають поглинати нескінченні запаси H2O. Дозвольте лише 1 склянку на кожні 30 фунтів, а потім менші порції кожні 15 хвилин, доки собака не перестане відчувати спрагу.

“Я завжди ношу з собою гідратаційний пакет, незалежно від того, наскільки довгі чи короткі наші прогулянки, — розповідає Руїс. “Оскільки ми бігаємо у віддалених районах в горах, я беру з собою достатньо води, принаймні один літр, портативний телефон, кілька шматочків м’яса і печиво. Як і людям, собакам потрібно поповнювати запаси рідини та калорій”.

На старт, увага, марш! Візьміть із собою пакети для калу і прибирайте за собакою.

Пункт першої допомоги

Бігаючи стежками, переконайтеся, що ваша собака має сучасні ліки проти кліщів, і заздалегідь вивчіть маршрут, щоб дізнатися про інші небезпеки. Якщо ви біжите тротуаром або вулицею, пам’ятайте, що бруківка важка для маленьких лап і, якщо вона гаряча, може спричинити появу пухирів. Намагайтеся триматися м’яких, прохолодних поверхонь і оглядайте лапи собаки після пробіжки на предмет порізів або виразок. Для кам’янистих стежок, гарячих тротуарів або замерзлого ґрунту придбайте черевички для захисту від стирання, обмороження та солі (до того ж вони виглядають мило).

Бажано мати при собі аптечку, коли ви бігаєте з домашнім улюбленцем на довгі дистанції. “Тримайте під рукою номер телефону ветеринара та/або місцевої служби екстреної допомоги, — рекомендує Сетцлер, — а також номер Центру контролю за отруєннями тварин (888-4ANI-HELP), а також копію медикаментів вашої собаки, історію щеплень і будь-які медичні показання”.

Сетцлер каже, що наступні п’ять предметів повинні бути у вашій аптечці:

  • Марля для обгортання ран або надягання намордника на пораненого собаку
  • Бинти, що не прилипають, щоб зупинити кровотечу або захистити рани
  • Клейкий бинт для фіксації марлі або перев’язувального матеріалу
  • Затискач для язика, що виконує роль шини (Примітка: неправильно накладена шина може завдати більше шкоди та болю, ніж допомогти, тому, якщо ви сумніваєтесь, не накладайте шину)
  • Пляшка з водою для промивання ран і пиття
  • Пам’ятайте, що це не замінить медичної допомоги. Відвезіть собаку до ветеринара якомога швидше.

Тренувальні ласощі

Нагородіть свого бігового партнера відновленням після тренування. У трьох відділеннях Paradise4Paws у Чикаго, Далласі/Форт-Ворті та Денвері ви можете обрати педикюр, гарячі масляні процедури, грязьові ванни або плавання у басейні у формі кісток (наступний крок — тріатлон?). Ціни варіюються.

Читати далі

Post navigation