6 порад для переходу до бігу на свіжому повітрі

Після цілої зими, проведеної на біговій доріжці або в приміщенні, часто буває складно перейти до бігу на свіжому повітрі. На біговій доріжці ми можемо легко регулювати темп, відстань і нахил. Також є чудові відволікаючі фактори, такі як телевізор і музика. Хоча ці розкоші недоступні на вулиці, ми можемо запевнити вас, що бігати по асфальту так само весело. Немає нічого прекраснішого, ніж весняна пробіжка в гарну погоду.

Як почати бігати на вулиці

Незалежно від того, чи ви зовсім новачок у бігу на свіжому повітрі, чи просто потребуєте допомоги після довгої зимової сплячки, наведені нижче рекомендації допоможуть вам швидко відчути себе комфортно і відчути себе сильним під час бігу на свіжому повітрі.

Починайте повільно

Пробіжки в приміщенні, як правило, відбуваються в контрольованому середовищі. Коли ви виходите на вулицю, є багато змінних – погода, вітер, висота і тип поверхні, і це лише деякі з них. Почніть бігати трохи повільніше, ніж ви бігаєте на біговій доріжці, щоб звикнути до відмінностей на відкритому повітрі. Як тільки ви пристосуєтесь, ви зможете бігати у своєму попередньому темпі, якщо не швидше.

Використовуйте перерви для ходьби

Коли ви тільки починаєте бігати на свіжому повітрі, перерви для прогулянок, які вам не знадобилися на біговій доріжці, можуть бути корисними. Перерва для прогулянки не означає, що ви провалили пробіжку. Навпаки, вона може допомогти вам бігти довше. Одна або декілька прогулянок тривалістю від 30 секунд до однієї хвилини в середині тренування можуть подовжити тренування і дозволити вам відчути себе сильнішими. Прогулянки також можуть допомогти під час бігу на пагорбах. Якщо ви бігали по рівній місцевості або під невеликим нахилом, швидка прогулянка на круті пагорби — чудовий спосіб звикнути до нової місцевості. Незабаром ви з легкістю бігтимете вгору по схилах.

Плануйте свій маршрут заздалегідь

Частково привабливість бігу на біговій доріжці полягає в тому, що він вимагає набагато менше планування. Але різноманітність, пов’язана з виходом на вулицю, робить невелику додаткову роботу заздалегідь вартою того.

Створення заздалегідь визначеного маршруту бігу допоможе вам досягти успіху у вашій подорожі на свіжому повітрі. Ви не заблукаєте і не пробіжите більше кілометрів, ніж планували. Ви також будете готові до будь-яких пагорбів на шляху. Якщо ви не знаєте кілометраж маршруту біля вашого будинку, скористайтеся вебсайтом або додатком, наприклад, Map My Run, Google Maps, AllTrails або Strava, щоб створювати нові пробіжки та експериментувати з різними маршрутами.

Візьміть з собою такі необхідні речі

Завжди беріть з собою на пробіжку якесь посвідчення особи, чи то водійські права, чи то дорожнє посвідчення. Готівка або картка може стати в пригоді для перерв на воду, якщо ви перебуваєте в місцевості, де немає фонтанів. Або ж ви можете запланувати носіння води та додаткового харчування в біговому жилеті чи поясі. Якщо ви живете в місті, візьміть з собою проїзний на випадок, якщо ви опинитеся далі від дому, ніж планували. Багато бігунів люблять відключати телефон від розетки і залишати його вдома, але варто взяти його з собою. Так буде легше покликати на допомогу або дістати карту, якщо ви заблукаєте. Перевірте погоду перед виходом на вулицю, щоб визначити, чи знадобиться вам куртка, шапка, рукавички або інші доповнення до вашого бігового вбрання.

Змініть поверхню, на якій ви бігаєте

Коли ви починаєте бігати на вулиці, важливо урізноманітнити поверхню, на якій ви бігаєте. Біг лише по асфальту може бути важким для ваших ніг, тому не забувайте іноді змінювати маршрут.

Бігайте стежками. Або травою, або вуздечкою, або ґрунтом. Біг по м’якій поверхні легший для вашого тіла і може допомогти відновитися після важких забігів. До того ж біг стежками — це чудовий відпочинок від жвавих доріг. Просто переконайтеся, що дотримуєтеся добре позначених ділянок і подумайте про те, щоб взяти з собою друга.

Знайдіть задоволення

Найкращий спосіб звикнути до бігу на свіжому повітрі — зробити його цікавим. Знайдіть друга або приєднайтеся до бігової групи. Не бійтеся бігати з іншими; ви можете знайти бігуна або групу у вашому районі, які тренуються зі схожою швидкістю або рівнем досвіду. Заплануйте пробіжку до вашого улюбленого місця для сніданку або кав’ярні. Поїдьте в парк або на новий для вас маршрут. Або потренуйтеся перед забігом. Якщо вам подобається природа на свіжому повітрі, подумайте про те, щоб приєднатися до громадського наукового проєкту, який мотивує вас бігати на свіжому повітрі.

Розважатися під час бігу — найкращий спосіб адаптуватися і насолоджуватися часом, проведеним на свіжому повітрі.