Тренування сили нижньої частини тіла для бігунів

У нашій серії тренувань для бігунів ми продовжуємо серію тренувань для бігунів, присвячену силовим тренуванням. Це заняття для бігунів, готових розпочати силові тренування, незалежно від того, чи є вони досвідченими марафонцями, чи тільки починають свій біговий шлях. Це легке силове тренування для бігунів, орієнтоване на нижню частину тіла, досить просте і швидке, щоб додавати його після пробіжки.

Початківці часто вважають, що оскільки біг — це активність, в якій домінують ноги, то нема потреби робити цілеспрямовані силові вправи на нижню частину тіла. Однак насправді все навпаки. Силові тренування нижньої частини тіла необхідні для того, щоб виправити м’язовий дисбаланс і зміцнити м’язи, які використовуються для бігу, щоб покращити продуктивність і запобігти травмам. Навіть бігуни з багаторічним досвідом можуть ухилятися від необхідності силових тренувань гомілок. Ми розуміємо, що іноді навіть 15 хвилин — це занадто багато, коли у вас щільний графік. Однак силові тренування — це ніколи не витрачений даремно час. Приділіть ці 15 хвилин, і ваші ноги будуть вам вдячні.

Це тренування фокусується на великій кількості односторонніх рухів (в одну сторону), оскільки біг — це односторонній рух. Виконання односторонніх вправ допоможе вам тренуватися більш функціонально для бігу, а також дозволить вам виявити та попрацювати над м’язовим дисбалансом між правою та лівою стороною.

Тренування ніг для бігунів

На початку тренувань ви можете виконувати всі вправи лише з вагою власного тіла.

Якщо у вас є гантелі, переходьте до додавання ваги, коли зможете виконати 3 підходи кожної вправи на вказану кількість повторень.

Виконуйте тренування 2-3 рази на тиждень після пробіжки.

  1. 20 присідань
  2. 30-секундне утримання в упорі лежачи або присідаючи
  3. 15 випадів вперед на кожну ногу
  4. 15 випадів назад на кожну ногу
  5. 15 бічних випадів на кожну ногу
  6. 30-секундний баланс на одній нозі на кожну ногу
  7. 15 мостів на одній нозі на кожну ногу
  8. 15 бічних підйомів ноги на кожну ногу
  9. 15 підйомів п’яти на одній нозі на кожну ногу
  10. 15 підйомів на носках (встаньте на п’яти та підніміть пальці ніг вгору або пройдіться на п’ятах 30 кроків)

Почніть з одного підходу і доведіть до трьох підходів кожної вправи. Зосередьтеся на хорошій формі та техніці, тримаючи прес напруженим.