“Ви все ще бігаєте на вулицю, в мороз?” запитали мене нещодавно. На вулиці було 20 градусів морозу, і я чекав, поки завантажиться мій Garmin. Я посміхнувся, натягуючи рукавички.
“Так”, – відповів я. “Я бігаю майже за будь-якої погоди. Але я не бігаю на вулиці взимку”.
Я продовжив пояснювати концепцію критого треку, з якою цей джентльмен — і багато інших — не знайомі. Його легко пропустити, особливо тому, що він знаходиться між своїми знаменитими братами та сестрами: кросом і треком на відкритому повітрі. Крім того, його часто розглядають як заняття для еліти або студентів-спортсменів. Як студент-спортсмен і учасник змагань з легкої атлетики в приміщенні, я тут, щоб розвіяти хибні уявлення про біг у приміщенні. Ось що вам потрібно знати:
1. У нього є законний сезон
Легка атлетика в приміщенні середньої школи може вважатися або не вважатися спортом, залежно від штату. Однак у коледжі це, безумовно, спорт. Насправді легка атлетика в приміщенні є життєво важливою частиною тренувань багатьох спортсменів. Так, легка атлетика в приміщенні є підготовкою до сезону на відкритому повітрі, але вона не є другорядним видом спорту. Він має свій власний сезон і пропонує чудові конкурентні можливості.
2. Цей сезон короткий
Я не скаржуся на Різдво і Новий рік, але святковий сезон, безумовно, порушує сезон у приміщенні. Зазвичай змагання у приміщенні починаються у грудні, перерва на свята і відновлення в середині січня. До першого тижня березня змагання в приміщенні закінчуються і починаються змагання на відкритому повітрі.
3. Дистанції кіл бувають різними
Хоча доріжки в приміщенні відрізняються, стандартне коло становить 200 метрів (замість 400 метрів, характерних для доріжки на відкритому повітрі). Пробігти вдвічі більше кіл спочатку здається складним завданням, але майте на увазі: вони проходять швидко. Коротка дистанція кола також означає, що ви частіше проїжджаєте повз глядачів. Добре це чи погано, але ви частіше отримуєте зворотній зв’язок і підбадьорливі вигуки від натовпу. Зазвичай, це великий стимул для бігунів на довгі дистанції.
4. Дистанції забігів різні
Наче дистанція кола — це ще не все, що потрібно, адже на критих доріжках існує безліч різних дистанцій. Все залежить від конкретного змагання, але ви можете знайти такі дистанції, як біг на 500 метрів і біг на 3000 метрів. Спринтери можуть розраховувати на біг на 60 м замість 100 м, оскільки доріжки в приміщенні коротші.
5. Ваші легені будуть горіти після забігу
Для бігунів, які бігають в режимі “must run”, сухе повітря критого треку є шоком для організму. Ваші легені, ймовірно, відчуватимуть печіння після забігу, особливо якщо ви біжите на довгу дистанцію. Але коли ви будете відкашлювати легені після забігу, ви можете бути вдячні, що не бігли у 20-градусний сніг на відкритому повітрі.
6. Ваші литки потребують додаткової турботи
Для бігунів на середні та довгі дистанції забіг у приміщенні складається з 10 кіл. В результаті ваші литки та гомілковостопні суглоби зазнають значного навантаження, оскільки вони постійно повертаються та пристосовуються. Якщо ви плануєте спробувати себе у бігу в приміщенні або на цілий сезон, знайдіть час, щоб розім’яти литкові м’язи та залишатися розслабленими.
Якщо для вас біг у приміщенні — це нове поняття, ви не самотні. Тепер, коли ви знаєте про нього, я закликаю вас подивитися на нього як на веселу, змагальну можливість. Існує багато змагань з бігу в приміщенні, які дозволяють брати участь бігунам без супроводу тренера. Якщо ви шукаєте унікальну можливість побігати цієї зими — і втомилися від холоду — це те, що варто розглянути. Біг у приміщенні — це дуже весело, і якщо ви вирішите пробігти щось, чого ніколи раніше не робили, наприклад, 3000 м або 60 м, ви автоматично отримаєте особистий рекорд!