Що ніхто не розповідає про крос-кантрі

“Що таке крос-кантрі?”

Не можу сказати, скільки разів я це чула. Або: “О, крос-кантрі! Це на трасі?” Я міг би здригнутися від такого запитання, але оскільки не всі знають цей вид спорту, дозвольте мені пояснити. Крос-кантрі — це перегони на дистанції від 2 до 6,2 миль, полями, лісами тощо. Здається, це досить просто, але, як я з’ясував, у цьому виді спорту є багато дивних особливостей, про які вам ніхто не розповість, поки ви не опинитеся в самій гущі подій. Тож якщо ви берете участь у громадських кросових змаганнях або знаєте когось, хто бере участь, є кілька речей, які вам варто знати.

Ви станете набагато ближче до своїх товаришів по команді

Справжня магія кросу — це магія стартової коробки. Уявіть собі ділянку трави розміром з рушник. Там ніяк не помістяться 40 бігунів! Але в крос-кантрі вони вміщаються! Якщо це окрема університетська гонка, коробка вміщує сімох. Але у відкритій гонці вся команда повинна втиснутися в межі цих намальованих бар’єрів у землі. Зазвичай три найкращі бігуни стоять попереду, а решта команди стоїть за ними незграбною, знервованою купкою. Наберіться терпіння: Ви зараз будете ближче до своїх товаришів по команді, ніж будь-коли раніше.

Перші 200 метрів буде хаос

Я можу лише сподіватися, що ваш перший забіг буде на меншій дистанції. Але рано чи пізно ви зіткнетеся з великим забігом, і вам потрібно знати, чого очікувати. Як і в шосейних перегонах, тут буде шалений ривок зі стартової лінії. Якщо дві дівчини вибігли вперед, це не означає, що ви повинні бігти за ними. Є багато бігунів, які є новачками в управлінні власним темпом, і вони вибіжать і будуть продовжувати з усіх сил, тільки щоб через милю впасти та згоріти. Будьте розумні. Щоб не піддатися божевіллю, виходьте швидко на перших кількох метрах, а потім пристосовуйтесь до свого темпу забігу. Незабаром ви проїдете повз тих дівчат, які вийшли занадто швидко.

Ви захочете бути уважними, коли будете проходити дистанцію

Незалежно від того, чи ви один з найшвидших бігунів, чи один з найповільніших, вам потрібно знати загальну схему кросу. Перш за все, це допоможе у виборі темпу. Якщо ви знаєте, де ви знаходитесь, ви знаєте, де будуть пагорби або коли починати останній ривок до фінішу. Ви також хочете знати маршрут, тому що завжди є невелика ймовірність того, що ви відірветеся від групи, і вам потрібно знати свій шлях. Ви не хочете пробігти зайві півмилі через те, що пішли не туди, і ви точно не хочете, щоб вас дискваліфікували. Знайте, куди ви біжите!

Туалети, як правило, не відповідають вимогам. Імпровізуйте!

Бігуни — унікальна порода. Ми можемо дивитися на гігантське дерево і бачити в ньому потенціал для туалету. Це особлива здатність, яку ви обов’язково використаєте на змаганнях з кросу. Дев’яносто відсотків змагань, на яких я був, не мають достатньої кількості туалетів, що може бути справедливо і для шосейних перегонів. Не дозволяйте цьому вибити вас з колії. Поцікавтеся, чи є інші вбиральні. Якщо ви можете знайти приватне місце, то справляйте нужду в лісі. Ласкаво просимо до крос-кантрі.

Командний залік трохи дивакуватий. (Подумайте: низький результат = добре!)

Крос-кантрі — один з трьох видів спорту, які я знаю, де низький результат прирівнюється до перемоги. Якщо ви фінішуєте на 20-му місці, це 20 очок для вашої команди. Після того, як перші п’ять бігунів вашої команди фінішують, їхні місця підсумовуються, і це і є командний результат. Отже, якщо п’ять найкращих бігунів вашої команди були на початку забігу, це означає нижчий результат, і це дає вам можливість здобути командну перемогу!

Розслаблення після забігу дуже важливе.

Швидше за все, на фініші вас переверне, коли хтось прошепоче страшні слова: “Обов’язково охолонь”. Повільна пробіжка звучить як найгірша річ у світі, коли ноги стають схожими на желе, але повірте мені: завтра їм буде набагато гірше, якщо ви цього не зробите. Це не обов’язково має бути швидка пробіжка — і я не можу уявити, що вона буде швидкою — але обов’язково пробіжіть кілька миль, щоб вимити молочну кислоту з ваших ніг.

Ось і все. Це те, чого слід очікувати від крос-кантрі у двох словах. Я назавжди вдячний за те, що можу бігати крос. Але вам не обов’язково бути студентом-спортсменом, щоб бігати крос! Я заохочую вас поглянути на календар місцевих забігів. Зростає кількість кросових забігів для широкої публіки, які надають чудові можливості залишатися активними та покращувати фізичну форму. Сподіваюся побачити вас там!