Якщо у вашому календарі є забіг, який очікується в сльотаву погоду з великою ймовірністю промокнути взуття, ми з вами це вже проходили та знаємо, як це буває. Ви можете контролювати свою тренувальну програму, споживання їжі та екіпіровку, але ви не можете контролювати погоду. Дощ чи сонце, забіг буде продовжуватися. Ви проробили всю важку роботу, щоб підготуватися до нього – тож не дозволяйте дощовому дню забігу зупинити вас від підкорення дистанції.
На випадок, якщо матінка-природа вирішить підкинути вам ще одне випробування від старту до фінішу — наче сама гонка була недостатньо складною — ось кілька порад, які допоможуть вам залишитися сухим, не біжучи до магазину і не купуючи дощовик. Незалежно від того, чи долаєте ви 26,2 милі, чи пробігаєте 13,1, чи біжите свій перший забіг на 5 км у сумнозвісному дощовому місті, ці поради допоможуть вам провести найкращий день забігу:
1. Надайте перевагу тому, щоб залишитися сухим перед забігом
Якщо йде дощ, ви напевно промокнете. Однак важливо залишатися сухим якомога довше, перш ніж ви почнете бігти. Коли ваш одяг намокне, він почне обтяжувати вас. Якщо ви залишитесь сухими перед забігом, ви не дасте одягу обтяжити вас ще до того, як ви почнете бігти.
Важливо розігрітися перед забігом, тому намагайтеся залишатися в приміщенні якомога довше. Тренер з бігу, доктор Джейсон Карп, пропонує бігунам посидіти в машині трохи довше або знайти найближчу будівлю чи кафе. Зігрійтеся і зробіть динамічну розтяжку, щоб розслабитися. “Якщо ви не можете потрапити всередину, одягніть мішок для сміття або інший захисний шар поверх спортивного одягу до самого початку забігу”, – каже Карп.
2. Ретельно обирайте одяг
Уникайте бавовни та одягу, що вільно облягає фігуру, і віддавайте перевагу легкому одягу. Бавовна або бавовняна тканина вбирає воду і робить одяг важким для бігу. Носіть одяг з вологовідвідних матеріалів, тоді він не буде затримувати вологу.
Також переконайтеся, що ваш біговий одяг якомога легший. Якщо під час забігу буде йти дощ, легкий одяг, навіть якщо він мокрий, врятує вас від відчуття обтяження.
Якщо є можливість, одягайте одяг, що облягає фігуру. Вільні шорти, як правило, піднімаються вгору, коли вони мокрі — не кажучи вже про те, що вони стають незручними та непривабливими — тому чим щільніше одяг, тим краще. Це також допоможе запобігти натиранню, яке тільки погіршиться, якщо ноги будуть мокрими.
3. Зверніть увагу на ноги
У дощові дні забігу вибір шкарпеток дуже важливий. Як і в попередньому випадку, уникайте бавовняних шкарпеток. Переконайтеся, що ваші шкарпетки виготовлені зі штучних волокон, які призначені для бігу. Бавовняні шкарпетки вбиратимуть воду і зроблять ваше взуття надзвичайно важким, хлюпаючим і скрипучим протягом усього забігу — не кажучи вже про дискомфорт в середині забігу.
Карп радить одягати дві пари тонких шкарпеток, щоб намагатися тримати ноги сухими, і припудрювати ноги, що допоможе впоратися з вологою.
Подумайте про використання водовідштовхувального спрею для взуття. Це збереже ваше взуття сухим, що допоможе запобігти важким, мокрим ногам і появі пухирів. Перевірте погоду заздалегідь, тому що вам потрібно буде обприскати взуття приблизно за 24 години до того, як ви збираєтеся його носити, щоб розчин висох і застиг.
4. Запобігайте натиранню
Нанесіть крем для тіла або вазелін на будь-яку ділянку тіла, де, на вашу думку, може виникнути подразнення. Дощ посилює подразнення, тому запобігайте болю і намащуйте навіть ті ділянки, які раніше вас ніколи не турбували. Краще перестрахуватися і намазатися, ніж потім жалкувати про те, що ви вкрилися запаленими гарячими точками.
Це гарна порада для будь-якого дня перегонів – навіть якщо на вулиці не ллє як з відра.
5. Носіть капелюх
Немає нічого гіршого, ніж мокре обличчя і солона вода, що капає в очі — ой! Носіння крислатого капелюха захистить вас від води під час бігу. Крім того, вам потрібно зосередити увагу на дорозі, щоб уникнути мокрих вибоїн і підвернутих щиколоток — це ще гірше, ніж дощ.
Ви також можете обрати сонцезахисні окуляри для бігу, якщо хочете покращити зір у похмуру погоду — світлі тоновані лінзи створені саме для цієї мети. Ви все ще отримуєте захист від крапель дощу, але не відчуваєте, що весь час занурюєтесь у темряву.
6. Не хвилюйтеся, якщо у вас немає дощовика
Якщо у вас немає дощовика, нічого страшного. Ви можете піти в будь-яку аптеку і купити пончо, скласти його і покласти в кишеню для бігу або паливний пояс. Якщо почнеться дощ, ви можете накинути його, щоб залишитися сухим. Це просте рішення для зливи, якої ви не очікували.
7. Захистіть свій телефон
Якщо ви біжите з музикою або просто тримаєте телефон при собі, щоб мати змогу знайти своїх на фініші, переконайтеся, що ви загорнули пристрій у водонепроникний чохол або поліетиленовий пакет, щоб уникнути його намокання. Якщо ви біжите без музики та призначили місце зустрічі, краще залиште його вдома.
8. Візьміть додатковий одяг
До кінця забігу ви будете більш ніж готові позбутися мокрого одягу. Візьміть додатковий комплект одягу, щоб переодягнутися після забігу – тільки переконайтеся, що він залишиться сухим! Важливо зігрітися, коли ви перетнете фінішну лінію, щоб уникнути затерпання м’язів і застуди. Крім того, ви хочете почуватися комфортно на вечірці після забігу. Закиньте рушник в машину або в сумку в клітинку.
9. Залишайтеся на зв’язку для отримання оновлень у день забігу
Безпека учасників є головним завданням під час забігу, а іноді погода може швидко погіршитися від дрібного дощу до грози. Переконайтеся, що ви залишаєтеся на зв’язку в день забігу, перевіряючи вебсайт заходу, стрічки Facebook та Twitter. Це найкращий спосіб для офіційних осіб перегонів повідомляти новини та попередження про день перегонів.