31 Основна Поза Йоги Для Початківців

Як новий студент йоги , ви можете відчути себе приголомшеними кількістю поз та їхніми дивними назвами. Але йога не повинна бути складною. Якщо ви сьогодні вранці встали з ліжка і витягнули руки над головою, ви вже зробили позу йоги. І пам’ятайте, що ваша практика йоги — це робота протягом усього життя, яка дає вам достатньо часу, щоб вивчити безліч поз.

Багато базових пози йоги здаються дуже знайомими, тому що наше тіло природним чином згинається і складається в пози. Уважно та усвідомлено дихаючи, спочатку вивчіть пози йоги для початківців. Це гарна ідея, коли ви тільки починаєте. Пози йоги для початківців, наведені тут, досить цінні, щоб зайняти вас протягом тривалого часу. Потім, коли ви налагодите практику, ви зможете приймати більш складні пози.

Майте на увазі, що вам не обов’язково вивчати всі 31 позу, наведені нижче. Це лише варіанти, з яких ви можете вибрати, і їх можна вивчати за вашим бажанням і на вільний час без будь-якого тиску для їх вдосконалення. Продовжуйте читати, щоб дізнатися більше про кожну позу.

Види поз

У йозі є різні типи поз залежно від того, як ви рухаєте тілом, щоб їх виконати. Ось основні типи поз йоги.

  • Пози стоячи: пози стоячи часто роблять спочатку на занятті йогою, щоб «розігрітися» та зігрітися. У стилі йоги віньяса/флоу пози стоячи з’єднані разом, щоб утворити довгі послідовності. На заняттях хатха ви можете виконувати пози стоячи окремо з відпочинком між кожною позою.
  • Пози балансування рівноваги для початківців — це важливий спосіб набути основної сили, необхідної для багатьох просунутих поз йоги. Хоча спочатку балансування може здатися важким, ви побачите, що можете помітно покращитися, регулярно практикуючись.
  • Прогини спини: як початківець, ви, як правило, починаєте з м’якого згинання та розгинання хребта, з часом переходите до більш глибоких прогинів. Оскільки ви рідко рухаєтеся так у повсякденному житті, прогини спини необхідні для здоров’я хребта та довголіття. 1
  • Пози сидячи: розтяжки сидячи, які часто зосереджені на розтягуванні стегон і підколінних сухожиль, зазвичай виконуються наприкінці заняття йогою після того, як тіло розігріте. Помістіть складену ковдру для йоги  або блок під сидіння — чудовий спосіб почуватися комфортніше в цих позах.
  • Пози відпочинку або лежачи на спині дуже важливо ознайомитися зі своїми позами відпочинку, особливо позами дитини, які вам рекомендується робити щоразу, коли вам потрібна перерва під час занять йогою. Ці пози для відпочинку продовжують роботу стегон і підколінного сухожилля сидячих поз і забезпечують м’яке згинання спини, скручування та інверсію.

Собака, яка дивиться вниз (Adho Mukha Svanasana)

Тип пози: Стоячи

Собака обличчям вниз іде рука об руку з йогою, але те, що ви чули про цю позу, не означає, що її легко виконувати.

Початківці часто нахиляються занадто далеко вперед у цій позі, роблячи її більше схожою на дошку. Натомість пам’ятайте, що ваша вага здебільшого лежить на ногах і високо тягніть стегна, а п’яти тягніться до підлоги (їм не обов’язково торкатися підлоги).

Трохи зігніть коліна, щоб полегшити рух, якщо у вас напружені підколінні сухожилля. Тримайте ноги паралельно.

Поза гори (тадасана)

Тип пози: Стоячи

Поза «Гора» може бути не такою відомою, як «Собака обличчям вниз», але вона не менш важлива. Це чудовий час, щоб поговорити про вирівнювання, тобто те, як ваші частини тіла ідеально розташовані в кожній позі.

Вирівнювання в позі «Гора» проводить пряму лінію від маківки до п’ят, а плечі й таз розташовані вздовж цієї лінії. Тіло кожної людини різне, тому зосередьтеся на тому, щоб стопи вкоренилися вниз і хребет витягнулися.

Учитель йоги може розповісти вам про це на уроці, нагадавши вам ковзати плечима вниз по спині та тримати вагу на п’ятах.

Воїн I (Вірабхадрасана I)

Тип пози: Стоячи

Головне, про що слід пам’ятати у Warrior I, це те, що стегна дивляться вперед. Подумайте про свої стегна як про фари — вони повинні бути приблизно паралельні передній частині килимка. Це може вимагати від вас ширшої позиції.

Воїн II (Virabhadrasana II)

Тип пози: Стоячи

На відміну від Warrior I, у Warrior II стегна дивляться в бік килимка. Стегна і плечі відкриваються в сторони при переході від Воїна I до Воїна II.

Ви також повернете задню стопу, зігнувши пальці приблизно під кутом 45 градусів. В обох позах Воїна намагайтеся тримати переднє коліно над щиколоткою. Ваші передні пальці ніг дивляться вперед.

Розширений бічний кут (Utthita Parvakonasana)

Тип пози: Стоячи

Однією з модифікацій пози розширеного бічного кута є притягнення передпліччя до стегна замість того, щоб класти руку на підлогу. Він повинен злегка лежати на вашому стегні і не мати великої ваги. Ця модифікація дозволяє тримати плечі відкритими. Ви також можете покласти руку на блок для йоги.

Якщо ви потягнетеся до підлоги, перш ніж будете готові, ви можете порушити положення тулуба, повернувши груди до підлоги, а не до стелі.

Поза трикутника (Utthita Trikonasana)

Тип пози: Стоячи

Трикутник можна змінити так само, як розширений бічний кут, використовуючи йога-блок для нижньої руки, якщо вам незручно тягнути руку до підлоги. Ви також можете покласти руку вище на ногу — на гомілку або стегно — але не кладіть її безпосередньо на коліно.

Не соромтеся мікрозігнути обидва коліна, якщо поза здається вам незручною. Це не буде виглядати або відчуватися як яскраво виражений вигин, а скоріше достатньо рухів, щоб розблокувати коліна та зменшити напругу в підколінніх сухожиллях.

Трикутник пропонує багато переваг: силу (в ногах), гнучкість (у паху, підколінні сухожилля та стегна, а також розкриття грудей і плечей) і рівновагу.

Нахили вперед стоячи (Уттанасана)

Щоб виконати стоячи вперед, зігніть, видихніть і складіть ноги. Якщо спершу підколінні сухожилля трохи напружені, зігніть коліна, щоб ви могли звільнити хребет. Нехай голова висить важко.

Тримайте ноги злегка зігнутими, а стопи на ширині стегон для кращої стійкості (ви можете випрямити ноги, але це не обов’язково). Ви можете обхопити протилежні лікті протилежними руками, м’яко погойдуючись з боку в бік.

Зворотний воїн (Віпаріта Вірабхадрасана)

Тип пози: Стоячи

Reverse Warrior має схожу позицію з Warrior I і включає в себе легкий бічний вигин, що відкриває серце, або додатковий вигин назад.

Щоб залишатися стійкою в позі, важливо вкоренитися в підошву передньої стопи, закріпити зовнішній край задньої стопи та задіяти сідничні та підколінні сухожилля.

Спрямуйте свій погляд на долоню, коли вона тягнеться над головою. Тримайте переднє коліно над щиколоткою, поки ви глибше занурюєтеся в стегна.

Поза гірлянди (Маласана)

Тип пози: Стоячи

Присідання не є чимось звичним для більшості людей 21-го століття. Однак це чудова розтяжка для м’язів навколо таза, що робить його тим, що в йозі часто називають « відкриванням стегна».

Можливо, як не дивно, це також корисно для ваших ніг, якими часто нехтують. Якщо вам важко присідати, опори можуть допомогти: спробуйте сісти на брусок або підкотити рушник або ковдру під п’яти. Продовжуйте притискати п’яти до підлоги.

Напівнахил вперед (Ардха Уттанасана)

Тип пози: Стоячи

Цей нахил вперед із плоскою спиною (ви також можете почути, що його називають «підйом на півдорозі») найчастіше виконується як частина послідовності привітання сонця. Таким чином, це часто поспішно, але варто витратити час на самостійну роботу над ним. Визначення того, коли ваша спина рівна, є частиною розвитку усвідомлення тіла.

Спочатку корисно дивитися в дзеркало. Вам може знадобитися відірвати руки від землі і підняти ноги настільки високо, наскільки це необхідно, щоб спина була рівною. Також обережно зігніть коліна, якщо потрібно.

Поза піраміди (парсвоттанасана)

Тип пози: Стоячи

Нахили вперед стоячи, наприклад поза «Піраміда», — ідеальний час, щоб розбити блоки йоги, щоб зробити позу більш доступною. Покладіть блок з обох боків передньої стопи, щоб «підняти підлогу» до рівня, до якого зручно дотягнутися руками. Ваші підколінні сухожилля все одно будуть добре розтягуватися, і вони будуть вдячні вам за вашу увагу.

Поза піднятих рук (Урдхва Хастасана)

Тип пози: Стоячи

Побудована на основі пози «Гора», Урдхва Хастасана  вимагає, щоб ви продовжували впиратися в землю ногами, а руками тягнутися до неба. Результат — розтяжка всього тіла, чудовий спосіб розпочати фізичну частину сеансу йоги.

Низький випад

Тип пози: Стоячи

Вирівнювання вашого випаду надзвичайно важливо. Спробуйте утворити прямий кут з передньою ногою, щоб коліно було прямо над щиколоткою, а стегно було паралельно підлозі. У той же час тримайте стегна рівно і зарядіть задню ногу.

Багато людей недостатньо заглиблюються в передню ногу і провисають задньою. Подивіться в дзеркало, щоб переконатися, що все правильно.

Щоб змінити, покладіть руки на блоки та/або опустіть задню ногу на килимок (з ковдрою або рушником, якщо потрібно для амортизації).

Поза дерева (Врксасана)

Тип пози: Стоячи/Балансуючи

Поза дерева є чудовим вступом до балансування поз. Якщо ви відчуваєте, що починаєте падати, ви можете легко вийти з цього. Намагайтеся не створювати противагу, виступаючи стегном убік від ноги, що стоїть.

Сфокусуйте свій погляд на точці на підлозі та спробуйте змінити положення ніг, щоб побачити, що вам підходить: каблук низько опирається на щиколотку, на блок або вище чи нижче коліна. 

Спліт собаки обличчям вниз

Тип пози: Стоячи/балансуючи

Запровадження відповідних поз для балансування допомагає зміцнити основну силу. У Down Dog Split справа не в тому, наскільки високо ви можете підняти ногу. Замість цього зосередьтеся на вкоріненні в долоні та рівномірному розподілі ваги на обох руках.

Поза планки

Тип пози: Балансування

Може здатися дивним називати планку позою для балансування, оскільки ризик впасти досить мінімальний, але це стосується суті цієї пози — основної сили.

Міцний стрижень необхідний для багатьох поз йоги, включаючи рівновагу стоячи та руки, а планка є чудовим способом попрацювати над своєю стабільністю та витривалістю. Намагайтеся тримати стегна і хребет у нейтральному положенні.

Розтяжка кішка-корова (чакравакасана)

Тип пози: Прогин спини

Це найкраще з обох світів: розгинання хребта з наступним згинанням хребта. Рухи вперед і назад пробуджують і розігрівають спину, покращують усвідомлення тіла та є базовим вступом до виконання послідовності віньяси, координуючи рухи з диханням.

Кішка-Корова може бути найважливішою позою, яку ви вивчаєте, починаючи йогу, особливо якщо у вас болить спина. Навіть якщо ви ніколи не встигнете відвідати більше кількох занять йогою, продовжуйте виконувати цю розтяжку самостійно.

Поза моста (Сету Бандха Сарвангасана)

Тип пози: Прогин спини

Поза містка – це легкий спосіб дослідити розгинання хребта, також відомий як прогинання назад. Це гарна ідея, щоб почати включати цей тип рухів, оскільки це покращує рухливість вашого хребта та протидіє наслідкам занадто тривалого сидіння.

Якщо Bridge здається занадто інтенсивним, спробуйте ​підтримуваний міст із блоком. Не забувайте вкорінюватися в стопи, що допомагає використовувати м’язи ніг для підтримки пози.

Поза кобри (Бхуджангасана)

Тип пози: Прогин спини

У флоу-йозі «Кобра» виконується кілька разів за клас у рамках послідовності поз віньяси. У той час як повна кобра з прямими руками забезпечує глибший прогин спини, ви зміцните спину, виконуючи низькі кобри, під час яких ви піднімаєте груди, не натискаючи на руки.

Підіймаючи грудину, увійдіть у стопи, подовжтеся через маківку та розширте через ключиці. Також важливо прикріпити таз до підлоги перед підйомом. 

Коліна, груди та підборіддя (аштанга намаскара)

Тип пози: Прогин спини

Аштанга Намаскару колись викладали всім студентам-початківцям йоги як альтернативу й підготовку до Чатуранга Дандасани. Останніми роками він вийшов з користі.

У результаті деяких студентів поспішають до чатуранги, перш ніж вони будуть готові. Він належить до серії «Привітання сонця» для початківців. Крім того, це чудова розминка для більш глибоких прогинів спини.

Не поспішайте і повільно переходьте в позу з положення планки. Почніть з опускання колін на килимок для йоги, підібгавши пальці ніг.

Потім тримайте лікті притиснутими до тіла, опускаючи груди та підборіддя на підлогу. Плечі повинні нависати над руками.

Поза посоха (Дандасана)

Тип пози: Сидячи

Поза посоха схожа на сидячу версію пози гори (вище), оскільки пропонує вказівки щодо вирівнювання для різних інших сидячих поз. Задіяйте м’язи ніг і зігніть стопи.

Підніміть груди і розслабте плечі. Ви також можете дозволити м’яко зігнути коліна, що може полегшити накладання плечей на стегна.

Якщо вам важко сидіти прямо, сідницею притиснувшись до підлоги, внесіть зміни, використовуючи блок або одну-дві складені ковдри. У типовій практиці йоги ця поза призводить до нахилу вперед.

Поза шевця (Baddha Konasana)

Тип пози: Сидячи

Дозвольте силі тяжіння розтягнути внутрішню частину стегон у позі Коблера. Якщо вам ця позиція складна, реквізит може мати велике значення. Сидячи на блоці, подушці або ковдрі, ви піднімаєте стегна, щоб коліна могли відкриватися більш природно.

Якщо ваші коліна високо підняті, вам потрібно багато зусиль, щоб утримати їх, а ваші ноги мають бути розслабленими, щоб насолодитися перевагами розтяжки. Рішення полягає в тому, щоб покласти блок (або щось інше, що підтримує) під кожне коліно, щоб дати їм щось для відпочинку.

Оскільки сидіти таким чином у повсякденному житті незвично, ця поза розтягує занедбані ділянки тіла, зокрема аддукторні групи паху.

Легка поза (сухасана)

Тип пози: Сидячи

Сидіти, схрестивши ноги, не повинно бути складним положенням. Як і в позі Швеця, розумне використання реквізиту може перетворити незручне положення на легке, щоб ви могли почати усунути наслідки занадто довгого сидіння на стільці.

Поза напівволодаря риб (Ardha Matsyendrasana)

Тип пози: Сидячи

Скручування є невід’ємною частиною йоги. Вони допомагають покращити рухливість хребта і можуть навіть змусити речі рухатися вздовж травного тракту (так, повороти можуть полегшити запор). 2

Можна витягнути нижню ногу в цій позі, якщо вам незручно тримати її зігнутою позаду. Ви також можете змінити це, сівши на ковдру. Розміщення зігнутої ноги всередині витягнутої ноги чудово полегшує обертання плечей, стегон і хребта.

Поза голови до колін (Джану Сірсасана)

Тип пози: Сидячи

Нахили вперед можуть бути складними для тих, у кого напружені підколінні сухожилля (тобто для багатьох людей). Janu ​Sirsasana є більш доступною, тому що ви розтягуєте лише одну ногу за раз.​​​​​​​​​​​​​ Ви також можете використовувати ремінь навколо стопи, щоб збільшити доступ.

Нахил вперед сидячи (Пашімоттанасана)

Тип пози: Сидячи

На початку йоги є багато розтяжок підколінних сухожиль з поважної причини. У людей, які багато сидять, підколінні сухожилля стають короткими та напруженими, що може сприяти болю в попереку. Корисно розтягнути їх, як ви це робите під час нахилу вперед сидячи.

Ця поза передбачає розтягування всієї задньої частини тіла. Зігніться в стегнах, а не в талії, і тримайте шию на одній лінії з хребтом.

Сидячи, ширококутне лежання (Upavistha Konasana)

Тип пози: Сидячи

Широко розкриваючи ноги, ви розтягуєтеся трохи інакше, ніж у Paschimottanasana. Щоб виконати цю розтяжку:

  1. Розведіть ноги в широке положення.
  2. Зігніть обидві стопи і сильно опустіть обидві ноги вниз, переходячи в упавіштха конасана.
  3. Нахиліться вперед до центру, витягуючи хребет на вдиху і поглиблюючи позу на видиху.

Хоча може здатися, що завдання полягає в тому, щоб притиснути груди до підлоги, справа не в цьому. Натомість зосередьтеся на тому, щоб спина була рівною, обертаючись тазом вперед, а не прогинаючи хребет вперед, і тримайте ноги зігнутими. Якщо ви виконуєте всі ці три дії, неважливо, наскільки далеко ви нахиляєтеся вперед.

Поза щасливого малюка (Ананда Баласана)

Тип пози: Лежачи

Щаслива дитина — чудовий спосіб завершити заняття йогою. Це також чудовий приклад життєво важливої ​​взаємодії між зусиллям і легкістю в йозі.

Потрібно трохи натиснути на ноги, щоб притягнути їх до пахв, але не настільки, щоб куприк відривався від підлоги. Ви не хочете впадати в крайнощі, а знайдіть золоту середину.

Скручування хребта лежачи на спині (Supta Matsyendrasana)

Тип пози: Лежачи

Пасивне скручування — це класичний спосіб завершити заняття йогою, хоча немає жодних правил, які забороняють робити цю позу на початку практики. Положення ніг залежить від вас.

Ви можете зігнути їх обидва; ви можете випрямити верхню ногу та триматися за стопу, якщо у вас є гнучкість, або ви можете скрутити ноги одна навколо одної (як у позі Орла), щоб розтягнути зовнішню частину стегон. Тримайте коліна на одній лінії з талією.

Поза дитини (баласана)

Тип пози: Відпочинок

Поза дитини є важливою, оскільки це положення, яке ви приймаєте, коли вам потрібна перерва під час заняття йогою. Якщо ви коли-небудь відчуваєте втому, вам не потрібно чекати, поки вчитель викличе перерву.

Просто прийміть позу дитини та приєднайтеся до класу, коли будете готові. Він забезпечує м’яку розтяжку спини, стегон, стегон і щиколоток, але не заважає силі або рівновазі.

Прийняти позу дитини насправді на ваш розсуд, що, як виявляється, представляє один із найкращих уроків йоги: бути налаштованим на сигнали, які подає ваше тіло, і поважати їх понад будь-які зовнішні вказівки.

Поза трупа (Савасана)

Тип пози: Відпочинок

Більшість занять йогою закінчуються лежачи на спині в позі трупа. Це критичний перехід між закінченням вашої практики йоги та рештою дня. Приведення тіла в спокій спонукає розум зберігати спокій. Спочатку вам це може здатися складним, але з практикою стане легше.

Заключне Слово

Дайте собі достатньо часу, щоб вивчити ці пози. Приділяйте трохи часу щодня (або кожні кілька днів), щоб розслабитися в зручному місці та переглянути свою практику. Гарною ідеєю буде носити тренувальні майки з низькою підтримкою та розтягуванням у чотири сторони, щоб рухатися з вами в позах. Завдяки регулярним заняттям йогою ви побачите, що ваше тіло комфортно рухається з однієї пози в іншу для покращення фізичних функцій і самопочуття.

Питання що часто задаються

Чи безпечно новачкам вивчати йогу вдома?

Так! Багато нових йогів починають свою практику вдома. Багато людей не можуть потрапити в студію, що робить будинок набагато зручнішим і бюджетнішим варіантом. Незалежно від того, займаєтеся ви йогою вдома чи в студії, вам потрібен хороший килимок для йоги — чудовий подарунок для йоги будь-якого рівня.

​​Скільки разів на тиждень новачкам варто займатися йогою?

Якщо ви зовсім новачок у вправах, щоденна практика може здатися непосильною. Спробуйте займатися йогою три дні на тиждень. Але завдяки таким легким позам, як перелічені тут, займатися йогою щодня не завадить.

Які переваги занять йогою?

Йога корисна для вашого тіла та розуму. Завдяки регулярним заняттям ви помітите, що ваше тіло стає сильнішим і гнучкішим. Йога також дає вам час для дихання та медитації для емоційного здоров’я.

Читати далі

Post navigation