Яка середня вага для жінок?

Хоча можна бути здоровим з будь-яким розміром тіла, важливо знати, чи підходить вам ваша поточна вага. Незалежно від того, чи підозрюєте ви, що маєте надлишкову або недостатню вагу, ви можете використати цю інформацію, щоб мінімізувати ризик хронічних захворювань, таких як діабет 2 типу та серцево-судинні захворювання.

Щоб визначити здорову вагу для себе, знання середньої ваги жінок на основі таких факторів, як вік і зріст, часто може слугувати базовим порівнянням. Однак те, що певний діапазон є середнім, не обов’язково означає, що це правильна цільова вага для вас. Найкраще визначитися з цією цифрою за допомогою медичного працівника. Ось що потрібно знати про середню вагу для жінок.

Середня вага для дорослих жінок

Цифра на вагах не завжди є найкращим показником для визначення того, чи маєте ви здорову вагу. Інші фактори, такі як індекс маси тіла (ІМТ), можуть дати додаткову інформацію про вашу вагу.

Показник ІМТ враховує ваш зріст, а також вашу вагу і вимірюється за шкалою, яка включає наступні категорії: недостатня вага, нормальна вага, надмірна вага та ожиріння. Цей калькулятор ІМТ може дати вам приблизний результат. Ви також можете переглянути графіки, які допоможуть вам отримати додаткову інформацію.

Однак важливо пам’ятати, що ІМТ не є ідеальним показником. Такі змінні, як вік, стать, м’язовий тонус, атлетизм, розмір тіла та вагітність, можуть іноді давати оманливі результати ІМТ.

І загалом жінки зазвичай мають більше жиру в організмі, ніж чоловіки.

Індекс маси тіла (ІМТ) – це застарілий, упереджений показник, який не враховує низку факторів, таких як склад тіла, етнічна приналежність, раса, стать і вік.

Попри те, що ІМТ є недосконалим показником, він широко використовується сьогодні в медичній спільноті, оскільки є недорогим і швидким методом аналізу потенційного стану здоров’я та наслідків.

Середні показники в Україні

За даними Національного центру медичної статистики, середня вага дорослих жінок у віці 20 років і старше в Україні становить 77,3 кг при середньому зрості близько 164 см. Крім того, середній обхват талії становить 98 см, а індекс маси тіла – 29,2, що потрапляє в діапазон надмірної ваги.

Середня вага для жінки зростом 164 см

  • Зріст в см 164
  • Вага в кг: 77,3
  • Обхват талії в см: 98

Ці статистичні дані взяті з Національного дослідження стану здоров’я та харчування, проведеного у 2015-2016 роках. Середній показник по країні збільшився з 76,4 кг, як зазначалося в попередньому дослідженні (2011-2014 рр.). На діаграмі нижче показано середню вагу дорослих жінок в Україні відповідно до різних вікових груп.

Середня вага українських жінок за віком
Вікова група Середня вага
20–39 75,7 кг
40–59 79,8 кг
60 та старше 75,3 кг

Середні світові показники

Якщо врахувати чоловіків і жінок, то доросле населення Північної Америки має вищий середній ІМТ, ніж решта світу. В одному з досліджень зазначається, що 73,9% людей у Північній Америці мають надлишкову вагу, порівняно з 34,7% населення світу. Ось докладніше про середню вагу дорослих жінок у різних регіонах світу.

Середня вага дорослих жінок у всьому світі
Регіон Середня вага
Азія 57,6 кг
Європа 70,7 кг
Африка 60,3 кг
Латинська Америка/Кариби 67,5 кг
Північна Америка 80,2 кг
Океанія 73,9 кг
Світ 61,6 кг

Середня вага для дівчаток

Як і у випадку з дорослими, середня вага дівчаток не обов’язково корелює з діапазоном, який вважається здоровим. За даними Центру контролю та профілактики захворювань України, кожна п’ята дитина підпадає під категорію ожиріння, що видно з наведених нижче середніх показників по країні. Нижче наведено середні показники ваги для дівчаток у кожному віці.

Середня вага для українських дівчат
Вік Середня вага
1 рік 11,2 кг
2 роки 13,2 кг
3 роки 15,6 кг
4 роки 18,2 кг
5 років 20,4 кг
6 років 23,8 кг
7 років 26,5 кг
8 років 31,7 кг
9 років 37,5 кг
10 років 41,3 кг
11 років 47,4 кг
12 років 55,7 кг
13 років 55,5 кг
14 років 59,6 кг
15 років 64,3 кг
16 років 64,9 кг
17 років 67,4 кг
18 років 67,2 кг
19 років 68,4 кг

Середні показники з плином часу

Як змінювалася середня вага і склад тіла дорослих в Україні з роками? Вимірювання ІМТ, ваги, зросту і навіть окружності голови проводяться з 1960-х років.

Наприклад, в одному дослідницькому звіті, опублікованому в 1966 році, зазначалося, що “середня вага українських чоловіків коливається від 66,2 кг при зрості 157,4 см до 86,1 кг при зрості 185,4 см; в той час, як для українських жінок цей середній показник коливається від 58,5 см при зрості 58 кг до 71,6 кг при зрості 170 см”.

Принаймні з 1960-х років і чоловіки, і жінки в Україні стають більшими як на зріст, так і на вагу. Починаючи з 1980 року, серед жінок стрімко зросла кількість випадків ожиріння.

Знання середньої ваги для жінок і дівчат може допомогти вам визначити свою здорову або ідеальну вагу. Хоча середня вага жінок у будь-якій країні може багато розповісти про тенденції зміни ваги, її не слід використовувати як єдиний показник для оцінки вашої поточної ваги та загального стану здоров’я. Існує кілька індивідуальних факторів, які відіграють певну роль у визначенні вашої ідеальної ваги.

Пам’ятайте, що ви можете бути здоровими з будь-якою вагою, особливо якщо надаєте пріоритет факторам здорового способу життя, таким як дотримання збалансованої дієти, наповненої багатими поживними речовинами цільними продуктами, і регулярні фізичні вправи.

Якщо вас турбує надмірна або недостатня вага, поговоріть зі своїм лікарем. Він може направити вас до зареєстрованого дієтолога або нутриціолога або порекомендувати працювати з персональним тренером, який допоможе вам досягти ваших цілей у сфері здоров’я.