Скільки днів на тиждень вам доводиться бігати?

Загальновідомо, що для того, щоб бути бігуном, треба бігати. Не має значення, як часто і як довго ви бігаєте, якщо ви бігаєте — ви бігун. Однак, якщо ви хочете пробігти певну дистанцію або досягти особистого рекорду, має значення, скільки, як часто, швидко або повільно ви бігаєте.

Цілком можливо, що занадто багато або занадто мало бігу завадить вам досягти поставлених цілей. Достатня кількість бігу має вирішальне значення, але не існує точної науки, яка могла б точно сказати вам, скільки разів ви повинні бігати щотижня. Звичайно, мені б хотілося сказати вам, що якщо ви будете бігати п’ять разів на тиждень по x кілометрів, то досягнете своєї мети, але, на жаль, це не так.

Якщо у вас насичене життя (а у кого його немає?), будьте певні, вам не обов’язково бігати щодня, щоб досягти своїх цілей. Був час, коли я бігав 5-6 днів на тиждень, а зараз я бігаю лише 3-4 рази на тиждень. Я навіть пройшов відбір до Бостона, бігаючи лише 4 дні на тиждень.

Важливіше, ніж кількість днів, коли ви бігаєте на тиждень, це те, що кожна пробіжка має певну мету. Типи пробіжок, що включаються в тренувальний тиждень, залежать від вашої конкретної мети, але більшості бігунів потрібно включати наступні типи тренувань у свій щотижневий план:

  • 1-2 короткі легкі пробіжки
  • 1 швидкісне тренування (фартлек, темп, повторення підйомів, інтервали тощо)
  • 1 довга пробіжка

Як бачите, це означає, що вам потрібно мінімум 3-4 якісні пробіжки щотижня. Біг 3-4 дні на тиждень проти 5-7 днів на тиждень залишає достатньо часу для важливих крос-тренувань, які допоможуть запобігти травмам, і дозволяє один-два вихідних дні на тиждень. Пам’ятайте, що крос-тренування є ключовим компонентом для того, щоб стати сильнішим бігуном. Якщо ви витрачатимете весь свій вільний час на біг, ви обділите себе в довгостроковій перспективі.

Багато бігунів можуть бігати понад три-чотири дні на тиждень, якщо це відповідає їхньому особистому графіку і вони не схильні до травм. І це фантастично! Однак важливо знати, що якщо у вас немає часу бігати понад три-чотири дні днів на тиждень, ви все одно можете досягти своїх бігових цілей за допомогою правильної комбінації тренувань!