Що таке Yasso 800 і як їх робити?

Ви, напевно, чули про це тренування, створене відомим бігуном Бартом Яссо, але ось що вам потрібно знати, щоб воно працювало для вас

Навіть якщо ви не знайомі з Yasso 800, ви напевно чули про легенду бігу — Барта Яссо, творця знаменитого тренування Yasso 800, яке обіцяє стати прогнозом вашого часу на фініші марафону.

Барт Яссо добре відомий у біговій спільноті як свого роду дідусь цього виду спорту. Яссо брав участь у забігах на всіх семи континентах, виграв національний чемпіонат США з біатлону на довгій дистанції у 1987 році та марафон Смокі Маунтін у 1998 році. Він також є п’ятиразовим фінішером Ironman і завершив забіг Badwater 146 через Долину Смерті. А ще, просто заради розваги, він двічі проїхав на велосипеді через всю країну без підтримки та наодинці.

Саме тому, коли він розробив програму прогнозування часу фінішу марафону за допомогою тренування на треку Yasso 800, бігуни з усього світу прислухалися до неї та випробували її на собі.

Тренування

Yasso 800 – це саме те, що ви думаєте — біг на 800 метрів (два кола) по доріжці. У цьому випадку ви повинні бігти 10 x 800 до тих пір, поки не досягнете часу, який зможете стабільно утримувати, або марафонського часу, до якого ви прагнете. Наприклад, якщо ви можете пробігти 10 х 800 за 3 хвилини 30 секунд кожне коло, ви зможете пробігти марафон за 3 години 30 хвилин.

Це спрацювало для Яссо і спрацювало для багатьох інших сотень і, можливо, тисяч інших бігунів.

Як це зробити

Очевидно, що ви не почнете бігти марафонський цільовий темп або навіть 10 повторень 800 метрів. Залежно від того, на якому етапі тренувань ви перебуваєте і з чим може впоратися ваше тіло, почніть з 4-5 повторень у будь-якому темпі, з яким ви можете стабільно бігти, а в перервах між підходами пробігайте 400 метрів (одне коло навколо доріжки) або ходіть пішки.

Щотижня збільшуйте кількість підходів і швидкість, поки не зможете пробігти 10 x 800 у стабільному темпі.

Як це працюватиме найкраще

Тренування Yasso 800 повинні проводитись у поєднанні з добре продуманим планом підготовки до марафону. Ви також захочете досягти піку свого цільового темпу для 10 x 800 – всього за кілька тижнів до дня забігу, тому планування є ключовим фактором.

Де ви можете тренуватися з Yasso 800

Очевидно, що найкраще ця вправа працює на треку, але її можна виконувати та на біговій доріжці або просто на рівній ділянці дороги з GPS-годинником.

Чому варто займатися Yasso 800s

Перш за все, це чудове тренування, яке, швидше за все, дасть вам результати, коли ви будете працювати на шляху до забігу своєї мети. Це також цікавий експеримент, який, швидше за все, тільки покращить ваші результати, якщо все робити правильно.