Переваги бігу на біговій доріжці

Ми в розпалі того, що багато бігунів називають “сезоном бігових доріжок”. Свята минули, але в багатьох частинах країни все ще холодно, і ви прагнете вирвати свої шорти та танки, вдихнути свіже повітря, що зігріває, і, можливо, пробігтися по квітучому полю. Або принаймні не використовувати кросівки як ковзани, коли ви ковзаєте і ковзаєте по своєму звичному 4-мильному колу. Можливо, для деяких бігунів серед нас цей сценарій ще гірший: стрибати на біговій доріжці. Але, окрім того, що це означає, що ви можете розгойдати кілька шарів одягу (і так, повітря в спортзалі дійсно буде теплішим), є багато інших переваг, які ви отримаєте, стрибаючи на стрічці. І когорта ваших колег-спортсменів вже відкрила їх для себе.

“Я думаю, що елемент “страху” не такий вже й поганий, як це було навіть кілька років тому”, – каже Шодан Родні, сертифікований персональний тренер і тренер з бігу в Mile High Run Club, який пропонує групові заняття бігом на біговій доріжці в Нью-Йорку. “Особливо в умовах, в яких я проводжу заняття, у вас є музика, світлові ефекти, у мене ввімкнений мікрофон, і я зазвичай танцюю по кімнаті, і ви відчуваєте атмосферу спільності”. Чого тут боятися? Насправді за останні кілька місяців Родні помітив все більше груп друзів і колег, які зустрічаються в обідню перерву або після роботи, щоб разом прийти на заняття. А за даними Національної асоціації спортивних товарів, кількість перших покупок бігових доріжок зросла на 10 відсотків з 2017 по 2018 рік.

Тож, можливо, все не так жахливо? Ось ще кілька причин, щоб позбутися негативного ставлення до бігової доріжки, і як отримати максимум користі від цього тренажера.

Чому ви повинні бігати на біговій доріжці

“Бігова доріжка дає можливість бігати у відносному комфорті, навіть коли на вулиці небезпечно холодно, сніжно і крижано, або, навпаки, надзвичайно спекотно, волого або забруднено”, – каже тренер Енджі Спенсер з подкасту і блогу The Marathon Training Academy. Не кажучи вже про те, що в приміщенні набагато менше перешкод, не пов’язаних з погодою — бордюри, вибоїни, трава, сміття, автомобілі, світлофори, собаки, інші пішоходи. “Ви також можете безпечно бігати незалежно від часу доби, а для батьків з маленькими дітьми це дозволяє їм дотримуватися режиму тренувань, не виходячи з дому”, – каже Спенсер.

Ще одна перевага: “Бігова доріжка набагато м’якша для тіла, оскільки поверхня бігової доріжки має більшу пружність”, – каже Спенсер. Отже, для бігунів з хворими суглобами доповнення занять на свіжому повітрі біговою доріжкою, особливо такою м’якою, як Woodway, є основним способом подолати кілометри без особливих наслідків для здоров’я.

Але ось де все стає цікавим для демонів швидкості, які шукають конкурентну перевагу. Біг на біговій доріжці панує як найкращий інструмент, щоб зробити вас швидшим. І ось чому: “Оскільки бігова доріжка постійно рухається, не потрібно докладати багато зусиль, щоб рухатися вперед”, – каже Спенсер. Хоча це дійсно означає, що ваші пробіжки будуть відчуватися — і буквально будуть — легшими, у цього є кілька дуже чітких переваг. “Швидкісні вправи, такі як повторення милі та 800-метрівки, завжди дуже добре виконувати на біговій доріжці, тому що, як тільки ви запустите тренажер, вам не потрібно турбуватися ні про що інше (оскільки “млин” підтримує ваш темп за вас), окрім власної форми та механіки”, – каже Родні. “Вам буквально потрібно просто триматися — на біговій доріжці ви завжди отримаєте більш ретельне швидкісне тренування”.

Коли варто подумати про заняття на біговій доріжці

Sweating female running on treadmill

Проте, багато бігунів намагаються самостійно витримати вимоги швидкісного тренування. Саме тоді заняття на біговій доріжці можуть бути надзвичайно корисними. “Люди часто підштовхують себе сильніше у відповідь на захоплюючу атмосферу і бачачи, що інші теж наполегливо працюють”, – каже Спенсер.

“Основна перевага занять у групі — це спільний аспект, — додає Родні. “Коли ви бігаєте на біговій доріжці наодинці в спортзалі, ви можете відчувати себе наче на острові. У студії це схоже на: “Гаразд, я тут не один”. Крім того, тренер підкаже вам, як змінювати темп та інтенсивність, і все, що вам потрібно робити, — це слідувати його порадам. “Це інший спосіб підштовхнути себе, — каже Родні. “Бігуни на моїх заняттях кажуть, що вони бігають далі та швидше, ніж могли б зробити це самостійно”. Якщо ви не можете знайти заняття в спортзалі або студії, розгляньте варіанти занять на вимогу або за попереднім записом.

Одне застереження: “Якщо ви відвідуєте кілька занять на біговій доріжці на тиждень, дуже важливо не робити занадто багато, — каже Спенсер. “Вибирайте одне заняття щотижня, щоб викластися на 100 відсотків, а інші робити легкими — якщо ви не можете стримуватися в дні легкого бігу, можливо, краще пропустити заняття і просто бігати самостійно”.