Після місяців тренувань ви нарешті готові зашнурувати кросівки та вийти на старт. З усім цим хвилюванням і нервами, ви хочете бути впевненими, що нічого не забудете в день забігу (бо, повірте нам, таке трапляється). (Тому що, повірте нам, таке трапляється!) Незалежно від того, чи турбуєтеся ви про те, щоб не забути зарядити годинник або упакувати кросівки, наявність контрольного списку для марафону — це ключ до мінімізації стресу в передмарафонський тиждень.
Незалежно від того, чи це забіг у рідному місті, чи в іншому місці, завчасне пакування речей має вирішальне значення для того, щоб ніщо не прослизнуло крізь щілини. Зрештою, легко скласти список необхідних речей, але коли за тиждень до забігу нерви, стрес і хвилювання починають діяти на повну силу, ці записи стають непотрібними.
Контрольний список для першого марафонського забігу
Взуття та шкарпетки
Цей пункт може здатися очевидним, але ми точно знаємо одного-двох бігунів, які забули свою улюблену пару шкарпеток, поки пакували речі. Простий спосіб не забути їх на підлозі у спальні — покласти шкарпетки в кросівки для бігу. А якщо ви летите до місця проведення забігу, подумайте про те, щоб взяти кросівки в особисту сумку (під сидінням) або принаймні в ручну поклажу. Таким чином, якщо виникнуть якісь проблеми з вашим зареєстрованим багажем, у вас принаймні буде з собою найважливіша частина рівняння.
Спортивний бюстгальтер і/або топ
Почнімо з облягання: що ви одягаєте зверху? Просто спортивний бюстгальтер? Спортивний бюстгальтер і майку? Обов’язково перевірте погоду перед забігом. Можливо, ви тренувалися у спекотне літо, але за прогнозами синоптиків буде значно прохолодніше, і вам варто подумати, чи не змінить це ваші плани.
Шорти
Те ж саме, що і вище. Розкладіть те, що ви вирішили вдягнути, і запитайте себе, чи зміниться це рішення, якщо погода зміниться. (Наприклад, шорти, які ви любите, можуть бути ідеальними, якщо сухо, але якщо йде дощ, ви знаєте, що вони не такі зручні. Можливо, ви захочете взяти з собою запасний варіант про всяк випадок). І пам’ятайте, навіть якщо ви купили щось нове та особливе спеціально для дня забігу, ви захочете пробігти в ньому хоча б один раз, щоб переконатися, що немає ніяких неприємних натирань або розтирань.
Годинник
Ви носите годинник під час забігу? Це не обов’язково, гоночний чіп, який зазвичай знаходиться на вашому нагрудному номері, зафіксує ваш офіційний час. Але якщо ви плануєте використовувати годинник, покладіть його поруч зі своїм екіпіруванням — і покладіть зарядний пристрій прямо біля нього. Ви не повірите, як часто бігуни мають при собі годинник, але не можуть ним користуватися, бо забули зарядний пристрій. Не будьте таким бігуном.
Навушники
Ви носите навушники під час забігу? Тоді ви знаєте, що робити: покладіть їх поруч зі своїм екіпіруванням для забігу і покладіть зарядний пристрій поруч з ними. Щоб підготуватися ще краще, створіть свій плейлист для забігу заздалегідь і завантажте його. (Примітка редактора: обов’язково перевірте всі правила та положення щодо носіння навушників, які діють на вашому конкретному забігу. Деякі з них забороняють або не рекомендують носити навушники з міркувань безпеки).
Сонцезахисні окуляри та капелюх
Чи плануєте ви бігти з цими речами? Як і з усім іншим у вашому ансамблі на день забігу, спробуйте пробігти хоча б кілька миль у капелюсі та сонцезахисних окулярах, які ви плануєте носити під час забігу. Хоча ризик натирання значно менший, є й інші неприємності, які ви можете помітити лише під час бігу — наприклад, сонцезахисні окуляри починають хитатися на носі, як тільки ви спітнієте, або капелюх не дуже добре пропускає повітря і змушує вас відчувати себе надмірно тепло під час спекотних забігів.
Зав’язка для волосся
Як ви робите зачіску на день забігу? Розпущене чи заплетене в коси? Яким би не був ваш план, переконайтеся, що у вас є відповідні краватки для волосся, упаковані та готові. (І візьміть кілька запасних, на випадок, якщо вони зламаються).
Вода та/або спортивний напій
Що ви будете пити під час забігу? Чи будете ви пити те, що є на дистанції, чи візьмете з собою власний запас? Переконайтеся, що ви точно знаєте, скільки вам знадобиться (і не забудьте включити передзабігову гідратацію, яка так само важлива, як і те, що ви робите під час забігу).
Енергетичні гелі
Кожен бігун, який перетинає фінішну лінію 26,2-мильної дистанції, вживав певні види харчування під час забігу. Сподіваємось, що ви практикували різні види харчування під час тренувань, щоб зрозуміти, скільки і як часто їх приймати. (Загальна порада — один гель кожні 30-45 хвилин.) Можливо, ви захочете взяти з собою додаткову упаковку про всяк випадок: Ми бачили, як бігуни випадково впускали гель посеред забігу і не могли зупинитися, щоб підняти його назад.
Мастило проти натирання (Body Glide або вазелін)
Ви знаєте, що ви марафонець, коли у вас з’являється перший дійсно серйозний випадок натирання. Це майже пропускний квиток. Навіть якщо ви не стикалися з натиранням під час тренувань, про всяк випадок варто взяти з собою вазелін або Body Glide.
Бальзам для губ і сонцезахисний крем
Під час забігу ви відчуватимете, як у грудях стукає і болять ноги. Те, що ви можете не помітити до ранку після забігу? Сонячні опіки та потріскані губи. Навіть якщо забіг буде проходити в похмуру погоду, не забудьте нанести сонцезахисний крем на обличчя, груди, руки та будь-які інші відкриті частини тіла.
Рукавиці та/або рукавиці для тренувань
Пам’ятаєте, раніше ми говорили про те, що ви тренувалися за одних погодних умов, але, швидше за все, будете змагатися в інший сезон? Залежно від того, як ви вирішите відрегулювати (або не відрегулювати) своє екіпірування в день забігу, пара рукавичок або рукавиць може стати в пригоді, якщо очікується, що умови будуть набагато гіршими, ніж ті, в яких ви звикли бігати. Порада від ветеранів: ще краще, якщо ці речі будуть “викидними” – це означає, що ви не хвилюватиметеся, якщо вирішите скинути їх на півдорозі забігу, коли розігрієтесь.
Викидні сорочка та/або штани
Говорячи про речі, які можна викинути: Для тих, хто вперше бере участь у марафоні, процес виходу на старт може стати великою несподіванкою. На відміну від вашого місцевого забігу на 5 км, де ви можете з’явитися за кілька хвилин до того, як пролунає сигнал, більшість великих марафонських забігів вимагають, щоб бігуни були у зоні старту або у своєму спеціальному секторі задовго до старту. (Наприклад, Нью-Йоркський марафон відвозить бігунів на Стейтен-Айленд вже о 5 ранку — за шість-сім годин до старту). Якщо ви прийдете на старт в одному лише спортивному комплекті, вам, швидше за все, буде некомфортно рано вранці, тому багато бігунів беруть з собою пару дешевих верхніх шарів одягу, які вони скидають перед початком забігу. (Зазвичай на забігах є місця, де ви можете залишити свій одяг, і вам його віддадуть).
Значки або пояс з номером забігу
На більшості забігів вам видадуть значки безпеки разом з нагрудником, коли ви отримаєте його на пункті видачі пакетів, але ніколи не завадить взяти з собою додаткові.
Дорога до старту та передзабігові інструкції
Знову ж таки, здебільшого будь-яка інформація, яка вам потрібна, буде надана при отриманні пакета, однак, якщо ви роздрукуєте будь-яку інформацію заздалегідь і прочитаєте її заздалегідь, це може значно заспокоїти ваші нерви та підвищити вашу впевненість у своїх силах.
З цим контрольним списком ви можете почуватися впевнено, знаючи, що у вас буде все необхідне в день забігу. Створення контрольного списку допомагає зняти стрес перед гоночним тижнем, знаючи, що у вас є список всього, що потрібно зібрати, коли ви будете готові до забігу.