“Я ніколи не змогла б займатися тріатлоном”, – сказала мені мати трьох дітей у черзі до каси продуктового магазину, розглядаючи мою спортивну футболку із зображенням паличок для плавання, їзди на велосипеді та бігу, що стрибали по ній. Це друга найпоширеніша фраза, яку я чула у свої 37 років. Перша — це: “Ти займався тріатлоном?”
Розумієте, я виглядаю як середньостатистична мама двох дітей, з роботою, рахунками та стресом. Я ношу 10-й розмір у чудовий день, 12-й у середній день і солідний 14-й під час свят. У мені немає нічого надмірно спортивного або особливого, і я точно не схожа на уявлення більшості людей про тріатлоніста. Але, як качка на поверхні води, те, що знаходиться під нею, під веслами, не завжди легко побачити та ще легше недооцінити.
Я тут, щоб сказати вам, що якщо ваше серце бажає займатися тріатлоном, то так, ви абсолютно можете. Не тому, що це банально, а просто тому, що це 100-відсоткова правда.
Коли я вирішила зайнятися спортом, у мене було двоє дітей віком до двох років, я працювала адвокатом на повну ставку, їздила на роботу по 12 годин на тиждень, і так далі, і тому подібне. (Я вже згадував, що важив близько 250 фунтів?)
Поступово я продовжував працювати та, по суті, став справжнім тріатлоністом. Я закінчив свій перший триатлон на короткій дистанції з дуже невеликими навичками, ще меншою швидкістю, але з великим бажанням. Зараз я подолав десятки триатлонів, у тому числі чотири справді довгих і важких — дистанцію Ironman (2,4-мильний заплив, 112-мильний велопробіг і 26,2-мильний марафонський забіг).
Дійсно, якщо я можу стати тріатлоністом, то і ви можете.
Спочатку плавати, потім їхати на велосипеді, а потім бігти?
Правильно. Це типовий порядок трьох змагань, які складають триатлон, тобто ви виходите з плавальної частини (зазвичай у річці, озері чи океані, іноді в басейні) і сідаєте на велосипед — мокрий наскрізь. Потім ви злізаєте з велосипеда і біжите. Між кожною подією є проміжок часу, який називається “перехід”, що є одночасно іменником і дієсловом. Це місце (“зона переходу”), де ви перевзуваєтесь або переодягаєтесь (але не переодягаєтесь) – так само як ви “переходите” (дієслово) від плавання до велосипеда, а потім від велосипеда до бігу. “Спринт-тріал”, як його часто називають, зазвичай містить заплив на 300-800 ярдів, велопробіг на 10-15 миль і біг на 5 км (3,1 милі) або коротшу дистанцію.
Як стати тріатлоністом?
Навіть якщо ви зараз не можете пробігти милю, проплисти басейн або проїхати на велосипеді, не клянучись, що у вас зламається зад, головне — вірити, що ви можете, і знати, що ви це зробите. Прийміть рішення, що ви станете тріатлоністом, і наступний крок — це невеликі, але послідовні дії на шляху до цієї мети. Тож почнімо!
Як далеко плавати?
Більшість басейнів мають довжину 25 метрів (або ярдів). Отже, 50 метрів — це два відрізки, або один раз вниз і назад; 100 метрів — це чотири відрізки, або два рази вниз і назад. Традиційно, ви хочете плавати вільним стилем або кролем на спині, але для першого запливу, якщо вам комфортно плавати комбінацією брасу і вільного стилю (і ви вмієте це робити), ви будете в порядку. Якщо ви зовсім не вмієте плавати, візьміть кілька уроків плавання. Так, дорослі абсолютно точно беруть уроки плавання, і це зробить чудеса з вашою впевненістю у собі.
Що потрібно для тріалу?
Не дозволяйте розмовам про спорядження відлякувати вас. Ви можете дізнатися більше про все, що стосується перегонів, у магазинах для триатлону, велосипедів та бігу; у книгах та в Інтернеті; на YouTube та прочитавши правила триатлону США. Насправді вам потрібне дуже просте спорядження, і ви можете займатися триатлоном дуже дешево. Супершвидкий чек-лист для початківців:
- Окуляри, шапочка для плавання, купальник
- Велосипед, шолом, сонцезахисні окуляри
- Кросівки для бігу
Як знайти час на всі тренування?
В основному, ви хочете плавати, їздити на велосипеді та бігати двічі на тиждень для кожного з цих видів. Найкраще, що ви можете зробити, — це вибрати зручний для вас графік, оскільки цей вид спорту процвітає завдяки послідовності. Наприклад, якщо у вас є басейн біля офісу, ви можете плавати в обідню перерву. Не ставте перед собою настільки високих очікувань, щоб їх неможливо було виправдати. В міру того, як ви просуваєтеся вперед, ви можете збільшувати відстань і частоту запливів.
День забігу!
Вранці в день забігу залишайтеся позитивно налаштованими. Звичайно, ви можете нервувати, але ніколи не дозволяйте сумнівам закрастися всередину — у вас все вийде! Зосередьтеся на своєму фініші. Неважливо, наскільки повільно ти йдеш — просто йди. Дякуємо волонтерам і тим, хто зробив вашу подорож можливою. Посміхніться на камери. (І потім не кажіть погано про свої фотографії з забігу! Тому що якими б смішними вони не були, ці цуценята — доказ вашого дивовижного досягнення). Насолоджуйтесь своєю важкою працею, своїм днем і тим, що ви зробили щось дивовижне. Ти — тріатлоніст! Вітаємо!
12-тижневий базовий план тренувань зі спринту та триатлону
Я рекомендую щонайменше 12 тижнів тренувань, якщо ви новачок, який може пробігти/пройти 5 км, а також відносно новачок (але здібний) у плаванні та їзді на велосипеді. Більш просунуті люди можуть займатися трохи менше, а інші можуть збільшити тривалість тренувань. Це все про те, щоб ваше життя і тренування працювали на вас! Йдіть у своєму темпі, будьте послідовними, і вам сподобається.